Začel se je prevajalsko-glasbeni projekt Sing-a-Vision (Zavižaj vizijo)

Avtorji projekta Sing-a-Vision, od leve proti desni: izr. prof. dr. Adriana Mezeg, Matej Škorjak, mag. Petra Hrovat Hristovski

Avtorji projekta Sing-a-Vision, od leve proti desni: izr. prof. dr. Adriana Mezeg, Matej Škorjak, mag. Petra Hrovat Hristovski

V nedeljo, 1. oktobra 2023, se je uradno začel prevajalsko-glasbeni projekt Sing-a-Vision (Zavižaj vizijo), ki ga v šolskem letu 2023/2024 pilotno na nacionalni ravni organizirajo Slovenski prevajalski oddelek Generalnega direktorata za prevajanje pri Evropski komisiji, Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani (UL) in Gimnazija Poljane.

Gre za izviren nacionalni projekt za srednješolce in srednješolke, ki skozi skupinsko delo v treh izzivih spodbuja medvrstniško in medpredmetno povezovanje, ustvarjalnost in drznost uresničevanja vizij.

V prvem delu se mladi soočijo z izzivom prevajanja poezije starejših evropskih avtorjev v slovenščino, in sicer iz tujih jezikov EU, ki se poučujejo v srednjih šolah (angleščina, francoščina, italijanščina, madžarščina, nemščina, španščina), ter iz latinščine in stare grščine. V drugem delu se preizkusijo v izzivu uglasbitve ene od prevedenih pesmi, v tretjem pa za eno od uglasbitev izdelajo videospot. 

Najboljši dosežki bodo junija 2024 razglašeni na zaključni prireditvi v Hiši EU v Ljubljani, ko bosta predstavljeni tudi knjiga najboljših prevodov in tematska razstava.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete UL je ponosen, da kot eden od nosilcev projekta koordinira prevajalski del, pri katerem sodelujejo tudi študenti in profesorji nekaterih drugih oddelkov Filozofske fakultete UL.

Več informacij je na voljo na spletni strani www.singavision.eu, objave pa lahko spremljate tudi na Instagramu.

Zadnje novice

Simpozij Prihodnost Palestine in Izraela: je ‘rešitev dveh držav’ (še) rešitev?

Doc. dr. Primož Šterbenc, mag. Žiga Smolič, Ana Tasič in Kristina Božič (od leve proti desni)

Predavanje prof. dr. Anne Bohnenkamp-Renken: Znanost, umetnost in izobraževanje: Iz zgodovine Goethejeve hiše v Frankfurtu

Prof. dr. Anne Bohnenkamp-Renken med predavanjem

Alumni klub geografov je izvedel okroglo mizo ob 20-letnici vstopa Slovenije v Evropsko unijo

Utrinek z dogodka (foto: Tim Gregorčič)